9 przepisów na domowy peeling do twarzy 0
9 przepisów na domowy peeling do twarzy

Peeling jest jednym z tych zabiegów, bez których pielęgnacja skóry twarzy nie może być pełna i efektywna. Usuwa martwy naskórek, resztki sebum i zanieczyszczeń, dogłębnie oczyszcza i odtyka pory skóry, wygładza nierówności i pozwala się pozbyć zaskórników. Dopiero tak oczyszczona skóra gotowa jest na przyjęcie innych kosmetyków.

Co zrobić, jeśli nie chcesz wydawać małej fortuny na profesjonalny peeling enzymatyczny u kosmetyczki? Przygotuj domowy peeling do twarzy - to bardzo proste! Większość składników na pewno masz we własnej kuchni, a jeśli nie - kupisz je za dosłownie parę złotych. Oto więc 9 prostych, tanich i skutecznych przepisów na domowe peelingi.

Dlaczego warto robić peeling twarzy?

Zabieg ten ma za zadanie przede wszystkim oczyszczenie skóry poprzez mechaniczne usunięcie z niej zanieczyszczeń - zadanie to świetnie spełniają drobinki peelingujące zawarte w kosmetyku. Ale poza tym pobudza produkcję kolagenu oraz krążenie krwi i zapobiega występowaniu stanów zapalnych skóry. Dlatego też regularne oczyszczanie twarzy za pomocą peelingu, jest zabiegiem, o którym nie wolno Ci zapomnieć nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych.

Jakich składników potrzebujesz, aby przygotować domowy peeling?

Przede wszystkim naturalnych. Kosmetyk ten będziesz stosowała do dość intensywnego masowania skóry twarzy, składniki użyte do jego przygotowania powinny więc być absolutnie bezpieczne w użyciu. Jak więc i z czego zrobić domowy peeling? Oto nasze pomysły na domowe peelingi do twarzy.

Peeling z pyłu bursztynowego

Z pewnością niewiele z nas ma w domu bursztynowy pył, a szkoda - doskonale się on bowiem sprawdza jako składnik domowego peelingu. Poza tym, że oczyszcza skórę, to również przyspiesza jej regenerację i dotlenia, a zawarte w bursztynie krzem, potas, żelazo, wapń i magnez odżywiają skórę. W zaledwie kilka sekund przygotujesz z niego Twój własny peeling do twarzy, przygotuj:

  • 2 łyżeczki pyłu,
  • ok. 4 łyżeczek mydła kastylijskiego w płynie.

Wymieszaj obydwa składniki w miseczce i tak powstałą mieszanką delikatnie umyj całą twarz z wyjątkiem okolic oczu i ust, a następnie zmyj ciepłą wodą.

produkty do peelingu kokosowego

Peeling kokosowy

To dobry peeling na lato - intensywnie pachnie kokosem, świetnie reguluje wydzielanie sebum, odżywia skórę, usuwa nadmiar martwego naskórka i rozjaśnia cerę. Nadaje się do skóry wrażliwej. Przepis na peeling domowy o zapachu kokosowym wygląda następująco:

  • 2 łyżeczki drobinek peelingujących z kokosa,
  • olej kokosowy - 2 łyżeczki,
  • 1 łyżeczka soku z cytryny.

Drobinki wymieszaj z sokiem z cytryny, następnie dodaj olej kokosowy - peeling gotowy! Nałóż go na lekko zwilżoną skórę. Masuj tak jak opisaliśmy wyżej, po czym zmyj ciepłą wodą.

Migdałowy peeling do twarzy

Masz w swojej kuchni trochę migdałów? Świetnie sprawdzą się one w roli podstawowego składnika domowego peelingu. Przygotuj:

  • 2 łyżeczki rozdrobnionych migdałów bez skórki - możesz je zblendować lub bardzo drobno posiekać nożem,
  • jogurt naturalny - 4 łyżeczki (możesz użyć też kefiru lub maślanki),
  • 2 łyżeczki miodu naturalnego.

Wszystkie składniki wymieszać dokładnie w miseczce. Przed nałożeniem peelingu ogrzej go w temperaturze pokojowej. Nałóż mieszankę na skórę twarzy i delikatnie masuj okrężnymi ruchami omijając okolice oczu (usta również możesz delikatnie oczyścić - będą miękkie i kusząco zaróżowione). Na koniec umyj twarz ciepłą wodą - i to wszystko!

Peeling z czarnuszki

Czarnuszka jest przyprawą znaną każdej chyba pani domu - wzbogaca smak i aromat chleba, grillowanego mięsa oraz sałatek. Nie każdy wie jednak, że można użyć jej jako peelingu. Aby go wykonać, przygotuj:

  • 2 łyżeczki peelingu z nasion czarnuszki,
  • 2 łyżki masła Shea, oleju kokosowego lub innego.

Domowy peeling cukrowyTen przepis na domowy peeling do twarzy jest idealnym pomysłem dla zapominalskich - wszak choćby parę łyżeczek cukru ma w domu każda gospodyni. Cukrowy peeling możesz więc przygotować w każdej chwili. Potrzebujesz:

  • 3 łyżeczki brązowego cukru,
  • 3 łyżki oliwy z oliwek.

Cukier wymieszaj z oliwą z oliwek i wykonaj zabieg tak jak opisaliśmy powyżej. Oczywiście możesz użyć 3 łyżeczek cukru białego zamiast brązowego. Jeśli jednak chcesz postawić wyłącznie na zdrowe, naturalne składniki - brązowy będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

Peeling z pestek dzikiej róży

Naturalny peeling z pestek dzikiej róży świetnie oczyszcza skórę, wygładza ją i rozświetla. A w dodatku cudownie pachnie różami. Możesz go stosować jeśli masz wrażliwą skórę. Potrzebujesz:

  • 2 łyżeczki peelingu z pestek dzikiej róży,
  • 2 łyżki oleju z pestek dzikiej róży (jeśli nie masz go, możesz wykorzystać olej kokosowy, migdałowy czy rycynowy),
  • woda różana - kilka kropli.

Wszystkie składniki mieszamy i przez około 3 - 5 minut wykonujemy delikatny masaż twarzy, następnie spłukujemy chłodną wodą. Podobnie jak pozostałe, także ten peeling możesz wykorzystać do pielęgnacji całego ciała, nie tylko skóry twarzy.

Peeling solny

To doskonały przepis dla tych pań, które wciąż zapominają o dokonaniu zakupu składników na bardziej wyrafinowane rodzaje peelingu. Przygotuj:

  • 2 łyżeczki soli drobnoziarnistej - morskiej, himalajskiej lub kuchennej,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek,
  • 1 łyżeczkę soku z cytryny.

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Ten peeling ma doskonałe właściwości antybakteryjne i świetnie odżywia cerę ze względu na wysoką zawartość minerałów w soli. Pamiętaj jednak, aby nie stosować go na podrażnioną skórę.

peeling kawowy naturalny

Peeling kawowy

Jeśli codziennie wypijasz choćby filiżankę kawy, zrób sobie kawowy peeling. Nie tylko fantastycznie oczyszcza, ale też bardzo pobudza krążenie krwi w skórze - może być ona po zabiegu mocno zaróżowiona, więc lepiej ten peeling stosuj wieczorem. Dodatkowo ujędrnia skórę, świetnie nadaje się więc do peelingu całego ciała. Oto lista składników:

  • 2 łyżeczki zmielonej kawy,
  • 1 łyżeczka miodu,
  • 2 łyżeczki jogurtu naturalnego.

Łyżeczkę miodu dodaj do jogurtu, następnie wsyp kawę i całość dokładnie wymieszaj. Po zabiegu płucz skórę zimną wodą - to nieco obkurczy rozszerzone naczynia krwionośne.

[product id="2049, 1175, 891, 3511, 896, 3502, 2693, 2773, 3444, 3149, 3308" slider="true" onlyAvailable="true"]

Peeling z płatków owsianych

Płatki owsiane są godne polecenia osobom, których cera wrażliwa nie pozwala stosować kosmetyków zawierających bardzo intensywnie działające składniki. Przygotowanie tego peelingu jest dziecinnie proste - potrzebne Ci będą:

  • 1/4 szklanki płatków owsianych,
  • ciepła woda.

Płatki zblenduj na proszek i zalej wodą w takiej ilości, aby powstała pasta o odpowiadającej Ci konsystencji.

Jak często można stosować domowy peeling?

Zarówno rodzaj, jak i częstotliwość wykonywania peelingu powinnaś dopasować do swojego typu cery. Cera tłusta może być oczyszczana dwa razy w tygodniu właściwie każdym rodzajem peelingu. Skórze normalnej wystarczy jeden raz w tygodniu. Ale już cerę naczynkową lub wrażliwą możesz oczyszczać nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Pamiętaj o stosowaniu delikatnych rodzajów peelingu, na przykład z płatków owsianych lub pestek dzikiej róży.

Naturalne kosmetyki są najlepszą alternatywą dla tych dostępnych w drogeriach - są bezpieczne w użyciu, łatwo dostępne, tanie i bardzo skuteczne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium