Olejek Do Brody DIY 0
Olejek Do Brody DIY

Olejek do brody DIY

Broda to atrybut męskości, powagi i siły. Nic dziwnego, że w obecnych czasach coraz więcej panów decyduje się na jej zapuszczenie. Zadbany zarost nie tylko zwiększa atrakcyjność w oczach płci przeciwnej, ale również nadaje twarzy zdecydowany wygląd. Aby cieszyć się zdrową, lśniącą brodą należy o nią w odpowiedni sposób zadbać. Jednym z najpopularniejszych kosmetyków do pielęgnacji zarostu są niewątpliwie olejki. Można je kupić w każdej drogerii bądź wykonać samodzielnie w domu. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Jak wykonać domowy olejek do brody DIY? Przedstawiamy najprostsze przepisy!

Olejek do brody - co to takiego?

Broda to bardzo ważny element wizerunku. Żeby prezentowała się jeszcze okazalej, trzeba o nią odpowiednio zadbać. Pomogą w tym wysokiej jakości kosmetyki. Wśród nich znajduje się oczywiście olejek do brody, czyli niezawodny przyjaciel każdego prawdziwego mężczyzny. Specyfik ten składa się z oleju bazowego, składników aktywnych oraz substancji zapachowych. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie, wygładzenie i nabłyszczenie brody.

Po nałożeniu olejku włoski stają się bardziej elastyczne, dzięki czemu łatwiej jest je rozczesać i ułożyć. Są też mniej kłujące, a dodatkowo zyskują naturalny połysk. Warto nadmienić, iż olejek do pielęgnacji brody doskonale pachnie. Najlepiej stosować go po porannej toalecie. Dzięki temu piękny zapach będzie nam towarzyszył przez cały dzień.

Naturalny olejek nie tylko pielęgnuje brodę, ale również odżywia i ujędrnia skórę, która znajduje się pod nią. Ponadto eliminuje uporczywe uczucie swędzenia, pojawiające się w fazie przejściowej, czyli między kilkudniowym zarostem a prawdziwą brodą. Stworzenie własnego olejku do brody nie jest skomplikowane. Wystarczy dobrać odpowiednie komponenty i postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w recepturze.

Przepis na olejek do brody DIY

Oleje bazowe - na jakie zwrócić uwagę?

Oleje bazowe są podstawą wielu kosmetyków, w tym również preparatów do brody. Posiadają świetne właściwości pielęgnacyjne oraz delikatne konsystencje. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością olej arganowy. Działa on ochronnie, łagodząco i ujędrniająco. Co więcej, zawiera spore ilości witaminy E, co czyni go silnym antyoksydantem. Regularne stosowanie olejku arganowego sprawia, że broda będzie nawilżona, miękka i przyjemna w dotyku.

Jako kosmetyk do twarzy i zarostu, rewelacyjnie sprawdzi się olej jojoba. Jego największą zaletą jest to, że bardzo szybko się wchłania, przenikając do najgłębszych warstw skóry. Olej jojoba zawiera witaminę A, E i F oraz witaminy z grupy B. Wykazuje działanie odżywcze, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Warto nadmienić, iż w jego składzie znajdziemy także miedź, która m.in zapobiega wypadaniu włosów.

Warty uwagi jest też olej ze słodkich migdałów. Podobnie, jak większość olejów roślinnych, ma silne właściwości nawilżające. Doskonale radzi sobie z przesuszoną, napiętą skórą oraz łamliwymi włosami. Będzie więc strzałem w dziesiątkę dla mężczyzn, którzy z różnych przyczyn zaniedbali swój zarost.

Olej makadamia to niewątpliwie jeden z najlepszych specyfików pielęgnacyjnych. Jest bogatym źródłem witamin z grupy A, B i E. Ma doskonałe właściwości regenerujące i nawilżające. Polecany jest głównie dla skóry suchej, dojrzałej, łuszczącej się, a także wrażliwej. Podobne działanie wykazuje olej kokosowy, jednak nie należy przesadzać z jego ilością, ponieważ powoli się wchłania.

[product id="2889, 3318, 2691, 3511" slider="true" onlyAvailable="true"]

przygotowywanie olejku

Tworzenie kompozycji zapachowej na bazie naturalnych olejków eterycznych

Po wybraniu oleju bazowego, nadchodzi czas na stworzenie kompozycji zapachowej. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo olejków eterycznych, które różnią się od siebie przede wszystkim wonią. Tutaj należy kierować się przede wszystkim własnym gustem. Możemy znaleźć olejki eteryczne, które same w sobie pięknie pachną lub połączyć kilka z nich (na początek nie więcej niż 3), by stworzyć jedyny w swoim rodzaju zapach.

Nie da się nie zauważyć, iż większość panów sięga po zapachy drzewne, tj. cedr, świerk, sosna i jodła. Równie chętnie wybierany jest olejek eukaliptusowy, miętowy czy z drzewa herbacianego. Dużym zainteresowaniem cieszy się także olejek cytrynowy, olejek limetkowy, grejpfrutowy oraz olejek eteryczny ylang-ylang. Mężczyźni, którzy poszukują nieco bardziej kobiecych rozwiązań koniecznie powinni uwzględnić olejki kwiatowe - np. z róży, lawendy, konwalii, bądź jaśminu.

Jak wykonać olejek do brody DIY?

Do produkcji olejku do brody niezbędne są odpowiednie naczynia. Dzięki temu cały proces przebiegnie wyjątkowo sprawnie i bezpiecznie. Warto więc wyposażyć się w specjalną buteleczkę z pipetką, najlepiej z brązowego szkła, które chroni preparat przed słońcem. Może być potrzebne także osobne naczynie na mieszanie kompozycji zapachowej.

W pierwszej kolejności do suchej buteleczki nalewamy wybrany olej bazowy. W zależności od preferencji, możemy również połączyć dwa dowolne olejki ze sobą. Następnie w oddzielnym pojemniku tworzymy kompozycję zapachową, łącząc ze sobą olejki eteryczne. Oczywiście pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich proporcji. Jeśli zapach nam odpowiada dodajemy je do bazy czy też mieszanki olejów. Wszystko razem delikatnie mieszamy. Odstawiamy na pewien czas. Olejek do brody DIY możemy przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu, w temperaturze pokojowej lub w lodówce.

Podsumowanie

Broda towarzyszy mężczyznom od najdawniejszych czasów. Jest wyrazem pewności siebie, dojrzałości i odwagi. Odpowiednio przystrzyżona, potrafi całkowicie odmienić wygląd twarzy. Zarost, podobnie jak fryzura, wymaga kompleksowej pielęgnacji. Olejek do brody to kosmetyk, który powinien znaleźć się w łazience każdego brodacza. Powstaje on na bazie olejów roślinnych i kompozycji zapachowych z olejków eterycznych. Z łatwością można go przygotować samodzielnie, we własnym zaciszu domowym. Olejki mogą mieć różne właściwości odżywcze, jednak zawsze rewelacyjnie działają zarówno na sam zarost, jak i skórę pod nim.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium