Naturalne olejki eteryczne- poczuj magię zapachów!
Czym są olejki eteryczne i w jaki sposób otrzymuje się olejki eteryczne?
Olejki eteryczne to naturalne, ciekłe substancje lotne, pochodzace z różnych części roślin - kwiatów, owoców, kory drzew, bylin. W zależności od rodzaju materiału organicznego z którego powstają olejki, pozyskuje się je różnymi metodami. Poprzez destylację parą wodną (kwiaty, liście), suchą destylację (kora, korzenie, suche kłącza) lub tłoczenie i wyciskanie (skórki owoców). Każda z tych metod jest bezpieczna, nie wpływa na jakość pozyskiwanego olejku eterycznego. Olejki eteryczne Ecoflores posiadają pełną dokumentację IFRA, dzieki której możemy mieć pewność, bezpiecznego użycia w wybranych gałęzioach produkcji. Nasze olejki eteryczne nadają się miedzy innymi do mydeł, świec, balsamów do ciała.
Olejki eteryczne na różne dolegliwości.
Olejki eteryczne maja szerokie zastosowanie w aromaterapii. Naukowo udowodnione oddziaływanie na ludzki organizm, zarówno na ciało jak i zmysły,spowodowało, że zyskały ogromną popularność w medycynie naturalnej.
Naturalne olejki eteryczne aktywnie wpływają na nasz organizm! Nic dziwnego, że olejki eteryczne goszczą od wieków w medycynie niekonwencjonalnej, holistycznej, coraz częściej uzupełniają również metody leczenia konwencjonalnego!
Dla przykładu olejek eteryczny cytrynowy, posiada właściwości pobudzające, wprawia w dobry nastrój, pobudza. Poranny masaż oliwką z dodatkiem kilku kropli olejku cytrynowego, sprawi, że lepiej zaczniemy dzień. Warto wiedzieć, że naturalny olejek eteryczny Ecoflores pozyskiwany w wyniku tłoczenia świeżych skórek cytrynowych, działa na skórę matująco i rozjaśniająco. Likwiduje niewielkie przebarwienia i rozjaśnia piegi. Dodatkowo jest idealnym dodatkiem do produkcji naturalnego toniku do przemywania skóry mieszanej, błyszczącej. Usuwa nadmiar sebum, pzostawia skórę zmatowioną i oczyszoną. Olejek eteryczny lawendowy, jest idalną propozcja na wieczór. Działa uspokajająco i znacznie zmniejsza uczucie zmęczenia. Dodatek tego olejku do kąpieli, czy też wieczornego masażu, zagwarantuje odprężenie i wspomaga sen. Naturalny olejek z lawendowy wykazuje działanie przeciwbólowe, łagodzi stany napięcia, bóle głowy, migrenę, a także bóle menstruacyjne. Warto wspomnieć, że olejki eteryczne stosowane są często w leczeniu przeziebień, w szczególności w infekcjach dróg oddechowych. Regularne inhalacje z dodatkiem olejku sosnowego ułatwiają oddychanie, łagodzą kaszel, przyśpieszają powrót do zdrowia. Z kolei olejek eukaliptusowy, pozyskiwany w procesie destylacji liści eukaliptusa, idealnie sprawdza się przy katarze, dolegliwościach ze strony zatok i całego układu oddechowego, ułatwia oddychanie. Warto zaznaczyć, że inhalacje z dodatkiem olejku eterycznego z eukaliptusa, działają wykrztuśnie, dlatego nie zaleca się ich tuż przed snem. Ważną zaletą tego olejku jest działanie przeciwbólowe. Szeroko stosowany w terapii reumatyzmu, podczas masażu, regeneruje obolałe mięśnie. Olejek eteryczny miętowy pomoże w łagodzeniu podrażnień śluzówki jamy ustnej, a także odświeży oddech. Wystarczy rozpuścić kilka kropli naturalnego olejku z mięty pieprzowej w szklance letniej wody. Posiada właściwości antyseptyczne, chłodzaco i odświeżająco, łagodzi stany zapalne.Wśród naturalnych olejków eterycznych Ecoflores, znajdziemy wyjątkowy olejek z drzewa herbacianego posiada on silny, specyficzny zapach oraz fenomenalne działanie przeciwbakteryjne. Stosowany miejscowo redukuje zmiany trądzikowe. Posiada silne działanie antyseptyczne i przeciwwirusowe. Leczy i zapobiega nawrotom grzybicy paznokci.
Olejki eteryczne do aromaterapii
Co to jest aromaterapia ?
Aromaterapia polega na wprowadzaniu dobroczynnych substancji do organizmu poprzez drogi oddechowe. Może to być podczas masażu, kąpieli, sesji w saunie. Olejki eteryczne dodajemy do kominków zapachowych, naturalnych świec by przedłużyć i wzmocnić dobroczynne działanie natury na nasze zmysły.
Olejek lawendowy jest jednym z najbardziej cenionych olejków stosowanych w aromaterapii. Nie tylko posiada właściwości antybakteryjne, które łagodzą stany zapalne skóry, ale wspomaga dobre samopoczucie psycho-fizyczne, wykazuje działanie uspokajające i relaksujące. Naturalny olejek, który wpływa całkowicie inaczej na nasz organizm jest olejek pomarańczowy.To prawdziwa bomba energetyczna! Posada właściwości pobudzające, ożywiające, poprawiające nastrój. Dlatego też ten olejek to doskonała poropozycja na poranki, które zapowiadają dzień pełen aktywności i wyzwań. Z kolei olejek grejpfrutowy podnosi nastrój, niweluje stany napięcia nerwowego, łagodząc napięciowe bóle głowy. Wykazuje właściwości uspokajające. Zwalcza stany depresyjne i okresy obniżonego nastroju. Skuteczna terapia z olejkiem grejfrutowym może być w formie regularnych inhalacji.
Olejki eteryczne – jak używać?
Naturalnych olejków eterycznych możemy używać w szerokim zakresie.
Pamiętajmy jednak, że olejki eteryczne są substancjami silnie skoncentrowanymi, co oznacza, że nie powinniśmy używać ich bezpośrednio na skórę. Wyjątkami są terapie, w których olejki, nakładamy punktowo na miejsce objęte stanem zapalnym. Przeważnie olejki eteryczne mieszamy z olejami bazowymi takimi jak oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów, olej kokosowy lub dodajemy do kąpieli. Jak każda substancja pochodzenia naturalnego, roślnnego, olejki mogą wywołać reakcje alergiczne, dlatego przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie testów na niewielkim fragmencie skóry. Pamiętajmy również, aby nigdy nie stosować olejków eterycznych, przed wyjściem na słońce. Olejki eteryczne, a w szczególności cytrusowe wykazują działania fotouczulajace, czego konsekwencją może być zaczerwienienie, swędzenie skóry, lub trwałe przebarwnienia! Olejki eteryczne są substancjami aktywnymi wpływającymi na nasz układ nerwowy, dlatego warto zapoznać się z przeznaczeniem i oddziaływaniem psycho-fizycznym danego olejku. Dzięki temu podwyższymy skuteczność i satysfakcje z jego stosowania.
Jak stosować olejki eteryczne na skórę i włosy?
Olejki eteryczne od wieków stosowane są w kosmetyce i perfumerii. Cenione zarówno za skutecznoścć działania ale również za walory zapachowe. Coraz cześciej wracamy do prostych, klasycznych i sprawdzonych rozwiązań, zarówno w kwestii zdrowia jak i urody. Olejki eteryczne posiadają wiele cennych składników, które z pewnościa pomogą nam naturalnej pielęgnacji.
Jeśli chodzi o cerę trądzikową, problematyczną, zanieszczyną z rozszerzonymi porami i tworzacymi się zakórnikami z pomoca w pielęgnacji skóry przyjdzie nam olejek drzewa herbacianego, który nakładany miejscowo, zagoi stany zapalne skóry, trądzik,przyspiesza gojenie dorbnych zadrapań. Olejek gejpfrutowy zastosowany z maseczką z glinki zielonej oczyści skórę z nadmiaru sebum, zwęzi rozszerzone pory, złagodzi trądzik. Regularne stowanie toniku z olejkiem miętowym sprawi, że skóra stanie się gładka, czysta, matowa.
Cera dojrzała również ma swoje wyjątkowe potrzeby. Idealną propozycją jest dodanie do kremów kilku kropli olejku Neroli, który wygładza i napina skórę, sprawijąc, ze twarz staje się bardziej wypoczęta, zrelaksowana, zmarszczki stają się płytsze, mniej widoczne.
Oleki eteryczne zwalczają cellulit !
Aby zadbać o skórę całego ciała na spokojny wybierzmy olejek z drzewa różanego, który działa uspokajająco, relaksująco, zapobiega powstawaniu rozstępów, cudownie wygładza i nawilża skórę. Jeśli potrzebujemy olejku do zadań specjalnych na przykład zwalczającego cellulit, proponujemy sięgnąć po olejek grejfrutowy lub olejek pomarańczowy. Jako dodatek do oliwek, balsamów przeznaczonych do zabiegów do ciała, wygładza skórę, poprawia jej kokoryt i napięcie. Masaż dobrze rozpocząć od szczotkowania całego ciała, aby poudzić skórę, rozszerzyć naczynka krwionośne, pobudzić układ limfatyczny. Taki wstęp, pozwoli doboczynnym substancjom zawartym w olejkach eterycznych dotrzeć głębiej w naskórek.
Jak stosować olejki eteryczne na włosy?
Wiele olejków eterycznych jest stosowanych w pielęgnacji włosów jako środek aktywny do szamponów, masek i wcierek. Na przykład olejek lawendowy jest powszechnie stosowany w naturalnych szamponach zwalczających łupież. Poprawia kondycję włosów przetłuszczających się, narażonych na choroby skóry głowy takie jak łuszczyca, swędzenie skóry spowodowane jej przesuszeniem. Regularny masaż skóry głowy z dodatkiem olejku lawendowego nawilża skórę, pobudza do odbudowy naskórka, wspomaga aktywność mieszków włosowych. Z kolei olejek z bergamotki sprawi, że włosy staną się błyszczące i pełne wigoru. Stosuj regularne olejowanie włosów z dodatkiem olejku z bergamoty, lub dodaj kilka kropli do gotowej maski.
Czy wiesz, że coraz większą popularność zdobywają naturalne perfumy, których składniki w niemal 100% sa pochodzenia naturalnego ? Przeważnie są to perfumy w formie gęstych kremów, olejków i wosków, które miejscowo aplikujemy na ciało. Tworząc własne perfumy możemy poeksperymetnować z zapachami ! Łącząc kilka oleków eterycznych, stworzymy niepowtarzalne, aromaty! Zostań swoim własnym senseierem, my jedynie podpowiemy, że warto zwócić uwagę na zapach Ylang- Ylang, którego nuta wzbogaca najsłynniejsze perfumy świata Chanel 5!
Olejki aromaterapeutyczne - odkryj moc relaksu i dobrostanu.
Masaż ciała, był przez wiele lat niedoceniany, uważany za szczyt luksusu. Dzięki salonom SPA, a także coraz większej popularności wizyt u fizjoterapeutów, powracił do łask. Coraz częściej trakujemy masaż ciała nie jak luksus, ale jako stały element dbania o swoje zdrowe.
Każdy kto uprawia sport wie, że od czasu do czasu przydaży się kontuzja, ból mieśni, naciągnięcie.A jeśli naszym problemem jest ból stawów, reumatyzm? Z pomoca przyjdzie nam seria zabiegów masażu i rozgrzewające okłady z dodatkiem olejku z trawy cytrynowej (lemongrass) lub olejku eukaliptusowego, który ma właściwości przeciwólowe, łagodzi stany zapalne, rozgrzewa stawy oraz łagodzi nerwobóle.
Olejki również są stosowane w medycynie naturalnej. Poprzez działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe jako skuteczny dodatek do inhalacji wspomagający leczenie dolegliwości górnych dróg oddechowych takich jak kaszel, katar, ból gardła, ból zatok. W dolegilwościach związanych z napieciem nerwowym, stanami depresyjnymi, bólem głowy i ciała spowodowanego nadmiernym stresem i ciągłym wyczeepaniem naszego organizmu,zwróćmy się w stronę aromaterapii, kąpieli z dodatkiem naturalnych składników oraz wyciszenia przy świecach.
Olejki eteryczne często wykorzystywane w domu.
Wiele środków czystości możemy zrobić samodzielnie w domu. Wystarczą takie produkty jak soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, ocet by stworzyć linię naprawde skutecznych płynów i czyściw do użycia w gospodarstwie domowym. Naturalne środku czystości, mogą również miec piękne zapachy. Wystarczy kilka kropli oleków eterycznych, by zneutralizować ostry zapach płynu do szyb na bazie octu.
Olejki eteryczne do dyfuzora i kominków jak wzbogacić swoje otoczenie pięknymi zapachami ?
Przy pomocy olejków eterycznych możesz stworzyć naturalne dyfuzory zapachowe, a także woski zapachowe do kominków, na bazie produktów pochodzenia roślinnego. Spryskwanie przestrzeni domowych mieszanką wody destylowanej z dodatkiem olejku eukaliptusowego nie tylko zagwarantuje uczucie świeżości w pomieszczeniach, ale rownież zmiejszy ilosć wirusów i drobnoustrojów w powietrzu. To szczczególnie ważna kwestia w okresie jesienno-zimowym. W okresie świąt Bożego Narodzenia, dodatek olejków cynamonowego i pomarańczowego lub sosnowego sprawi, że nasz dom stanie się cudownie pachnącą oazą.
Olejek eteryczny a zapachowy – jaka jest różnica?
Olejki eteryczne sa w pełni pochodzenia naturalnego, nie zawierają konserwantów. Są znane i cenione od wieków. Ich walory zapachowe, kolor, gęstość może się zmieniać w zależności od gatunku rośliny, zbiorów, miejsca uprawy, gleby czy nasłonecznia.
Olejki zapachowe czyli kompozycje zapachowe są efektem pracy naukowców w laboratoriach. Są pod ścisłą kontola zarówno jeśli chodzi o gęstość, kolor, zapach. Wiele czynników jest ściśle kontrolowanych podczas produkcji, również ilość procentowa ewentualnych alergenów lub całkowity ich brak. W kompozycjach zapachwych tego typu czynniki możemy kontrolowac i poddawać je świadomym zmianom w przypadku potrzeb danego produktu końcówego. Jednym słowem stajemy się twórcami, którzy mają całowity wpływ na to jak będzie się zachowywał olejek zapachowy w produkcie finalnym. Dodatkowo w przypadku komopzycji mamy szeroki wybór zapachów takich jak zapach gumy balonowej, landrynek czy czekolady.
W przypadku naturalnych olejków eterycznych mamy znacznie mniejszy wpływ na tego typu czynniki, tak aby zachować ich naturalną formę i właściwości. Nie jestesmy w stanie "wyprodukować" zapachów niewystepujących w naturze ! Z pewnością przewagą olejków eterycznych jest fakt, że pochodzą z natury. Mają moc uzdrawiania, której nie mają żadne kompozycje sztucznie stworzone. Jedynie olejki eteryczne w tak skuteczny i zarazem naturalny sposób mogą wpływać na ciało i zmysły.
[product id="3333, 3491, 3488, 3494" slider="true" onlyAvailable="true"]