Jakie półprodukty kosmetyczne warto kupić? 0
Jakie półprodukty kosmetyczne warto kupić?

Jakie półprodukty kosmetyczne warto kupić?

Kosmetyki naturalne cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. W przeciwieństwie do produktów drogeryjnych nie zawierają szkodliwych konserwantów, parabenów i uczulających barwników, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla skóry. Eko kosmetyki bazują na silnych substancjach aktywnych, które niewątpliwie wzmacniają ich właściwości. Mają stosunkowo niski potencjał uczuleniowy i wszechstronne zastosowanie. Obecnie w sprzedaży dostępne są wysokiej jakości półprodukty kosmetyczne, które nadają się do pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Równie dobrze można je wykorzystać do produkcji własnych kosmetyków DIY. Zatem, jakie półprodukty kosmetyczne warto kupić? Podpowiadamy!

Czym są półprodukty kosmetyczne?

Wiele sklepów zajmujących się sprzedażą naturalnych kosmetyków, w swojej ofercie posiada również półprodukty kosmetyczne. Wyroby te nadają się do bezpośredniego użytku, bądź mogą zostać wykorzystane do produkcji kosmetyków w warunkach domowych. W składach półproduktów kosmetycznych znajdziemy same dobroczynne składniki - oleje, ekstrakty roślinne, emolienty, humektanty, kompozycje zapachowe i wiele innych. Na próżno szukać w nich szkodliwych substancji, chemikaliów czy toksyn, które nie dość, że są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, to jeszcze mogą wywołać podrażnienia czy reakcje alergiczne.

Zalety półproduktów kosmetycznych

Każdy świadomy konsument wie, że półprodukty kosmetyczne to prawdziwa bomba odżywcza. Te niepozorne produkty są przepełnione drogocennymi składnikami, które mają rewelacyjny wpływ na naszą skórę. Największą zaletą półproduktów kosmetycznych jest to, że są one w 100% naturalne. Mają przejrzyste, łatwe do rozszyfrowania składy. Z powodzeniem można wykorzystać je do codziennej pielęgnacji. Półprodukty kosmetyczne https://ecoflores.eu/ odznaczają się wysoką skutecznością. Składniki aktywne wnikają w głąb skóry, odżywiając i nawilżając ją. Jak już zostało wspomniane, ekologiczne półprodukty mają bardzo niski potencjał alergiczny. Są też bardzo delikatne, dlatego nie wywołują podrażnień, a wręcz pomagają załagodzić stany zapalne.

Wysokiej jakości półprodukty kosmetyczne mają wszechstronne zastosowanie. Oznacza to, że możemy je wykorzystywać na różne sposoby. Nadają się zarówno do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, jak i włosów. Plusem jest także to, większość półproduktów bardzo szybko się wchłania, co z pewnością docenią osoby zabiegane i minimaliści. Półprodukty kosmetyczne nie tylko są przyjazne dla naszej skóry, ale również dla środowiska naturalnego. Składniki wykorzystywane do ich produkcji pochodzą z bezpiecznych oraz co najważniejsze - certyfikowanych upraw.

Jakie półprodukty do produkcji kosmetyków warto kupić?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z kosmetyków naturalnych. Nie ma się co dziwić - mają one bezpieczne składy oraz stanowią świetną alternatywę dla produktów konwencjonalnych. W kosmetyczce każdego świadomego konsumenta nie powinno zabraknąć olejów kosmetycznych. Dostarczają one niezbędnych dla zdrowej skóry substancji odżywczych. Dzięki temu staje się ona odpowiednio nawilżona, jędrna i rozświetlona. Oleje kosmetyczne nadają się do stosowania również na włosy - można je wcierać w końcówki bądź nakładać na całą długość. Do najpopularniejszych olejów kosmetycznych zaliczamy m.in olej kokosowy, olej awokado, olej jojoba, olej z pestek winogron oraz olej ze słodkich migdałów.

Kolejną grupą produktów są masła kosmetyczne. Ich głównym zadaniem jest nawilżenie i natłuszczenie skóry. Tego typu półprodukty mają również właściwości regeneracyjne, ujędrniające, łagodzące oraz ochronne. Podobnie, jak oleje kosmetyczne, są bogate w witaminy, minerały i inne wartościowe składniki odżywcze. Na szczególną uwagę zasługuje masło shea, masło awokado, masło mango, a także masło kawowe i kakaowe.

[product id="3511, 3556, 2689, 3318, 2692, 2691, 3504, 3502, 3510" slider="true" onlyAvailable="true"]

W naturalnej pielęgnacji bardzo dobrze sprawdzą się maceraty, czyli oleje roślinne z wyciągami z pąków, kwiatów lub ziół. Półprodukty te charakteryzują się wysoką zawartością substancji aktywnych. W zależności od tego, z czego zostały wykonane mają właściwości nawilżające, relaksujące, odżywiające, wzmacniające, przeciwstarzeniowe oraz łagodzące. Można je stosować bezpośrednio na skórę, włosy bądź wzbogacać nimi składy wielu innych kosmetyków. W sprzedaży dostępne są maceraty z arniki górskiej, maceraty lawendowe, z młodego jęczmienia, z marchwi, nagietka, płatków róży, spiruliny oraz maceraty z zielonej kawy.

Naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji możemy wzbogacić olejkami eterycznymi. Pozyskuje się je poprzez destylację wodną bądź ekstrakcję ze świeżych lub suszonych liści kwiatów, drzew, liści oraz ziół. Olejki eteryczne wykorzystywane są również w aromaterapii. Poszukując odpowiednich półproduktów warto zwrócić uwagę na olejek lawendowy, pomarańczowy, cytrynowy, eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, cynamonowy, cedrowy, rozmarynowy, goździkowy, różany, a także olejek miętowy, sosnowy i inne.

Do produkcji kosmetyków DIY przyda nam się glinka i węgiel aktywny, a także hydrolaty, olejki zapachowe, barwniki, pigmenty i miki, sól himalajska i inne sole, susz ziołowy i inne dodatki.

masło kosmetyczne

 

Naturalne kosmetyki DIY - o czym należy pamiętać?

Produkcja własnych kosmetyków wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Niezbędna jest oczywiście podstawowa wiedza oraz odpowiednie surowce kosmetyczne. Aby stworzone przez nas produkty na długo zachowały swoje cenne właściwości należy przestrzegać najważniejszych zasad higieny. Przed przystąpieniem do pracy trzeba obowiązkowo umyć ręce oraz zdezynfekować opakowania kosmetyków. W ten sposób uniemożliwimy przedostanie się szkodliwych bakterii, stanowiących źródło zanieczyszczenia domowych wyrobów kosmetycznych.

Jeżeli trzeba będzie rozcieńczyć kosmetyk pamiętajmy, by użyć wody destylowanej bądź przegotowanej, a nie bezpośrednio z kranu. Miejmy na uwadze fakt, że kosmetyki DIY są w stu procentach naturalne, a więc nie posiadają składników konserwujących. W związku z tym zdecydowanie szybciej ulegają przeterminowaniu, aniżeli produkty drogeryjne. Wyroby kosmetyczne przygotowujemy więc w mniejszych ilościach i starajmy się zużywać je na bieżąco. Gotowe kosmetyki przechowujemy w chłodnych miejscach - najlepiej w lodówce.

naturalne kosmetyki

Podsumowanie

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na składy kosmetyków do pielęgnacji. Jak się okazuje, większość kosmetyków produkowanych na światową skalę posiada tysiące ukrytych chemikaliów. Między innymi z tego względu spora część osób decyduje się na przygotowanie wyrobów kosmetycznych w zaciszu domowym. Do tego celu niezbędne będą półprodukty kosmetyczne, które są bogactwem naturalnych składników. Tego typu specyfiki nadają się także do bezpośredniego użytku. Półprodukty, na jakie warto zwrócić uwagę to oczywiście oleje - kokosowy, awokado, jojoba, ze słodkich migdałów czy pestek winogron, jak również masła, maceraty, olejki eteryczne, zapachowe, hydrolaty, glinki i wiele innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium